Dekoratif Taş

Dekoratif Taş
23 Mayıs 2021 Dekoratif Taş için yorumlar kapalı Genel serinmermer

DEKORATİF TAŞ NEDİR ?

Dekoratif taş, Mermer, Granit, Kuvars, Traverten, Patlatma Taşı, Mozaik Gibi Doğal Taş üzerine  Konya’ da Öncü Firma, fiyatları. Dekoratif taş, kültür taşı ,yapay taş olarak da adlandırılmaktadır. Dekoratif taş nedir sorusunun cevabı çimento , pomza , kum ve değişik renk pigmentleriyle hazırlanan doğada bulunan taşların kalıpları çıkartılarak endüstriyel biçimde üretimi yapılan bir yapı malzemesidir.

DEKORATİF TAŞ TARİHİ

Doğal taşlar tarihin her döneminde temel yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. Doğada binlerce taş çeşidi bulunmaktadır. Her birinin farklı karakteristik özellikleri , renkleri ve dokuları vardır. Bu farklı doku ve renge sahip olan taşlardan esinlenilerek birebir aynı yapı ve özelliklerde çimento esaslı üretilen Dekoratif taş ( Kültür taşı ya da yapay taş ) kaplama malzemesi günümüz Dünyasında ilerleyen teknolojiyle birlikte dekoratif amaçlı yapı malzemesi olarak üretilmeye başlanılmıştır.

TÜRKİYE’DE DEKORATİF TAŞ

Dekoratif taş kaplamaları 2000’li yılların başlarında dış mekan cephe duvar kaplaması olarak Villa , istinat duvarlarında Şömine ve bacalarda mimari yapıyı bütünleyecek şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Günümüz mimarları tarafından mimari projelerde iç mekan tasarım , cafe , restorant , okul , otel gibi mekanlarda ve tv ünitesi arka duvarlarında , mutfak dolabı aralarında , giriş kolidorlarında hatta ve hatta yatak odası tasarımlarında da yaşam alanlarımızı renklendirmeye başlamıştır. Duvar kaplaması olarak cephenizi farklı bir ambians veren Dekoratif taş aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı olarak da fayda sağlamakta olan bu yapı malzemesi mekanlarınıza farklılık katmaktadır.

Yazar hakkında